pátek 28. září 2012

Usk Akademik - dorost
1.kolo dorostenecké ligy

V pátek 28.9.12. se uskutečnilo v hale ve Františkových Lázních 1.kolo ligy dorostenců.

V prvním zápase čekal na družstvo Akademik soupeř DDM Stod.

Svěřenci odehráli překvapivě dobrou první třetinu, kde si vybudovali dost šancí na střelení gólu.

Po první třenině vyrazili na hřiště, že musí dát gól. Ale zápas se během chvilku otočil proti nim.

" Dostali jsme dva rychlé góly. To nás posadilo až do konce třetiny."

Na třetí třetinu se vrhli dobře, udělali si dost šancí a po skvělé akci dal Nicolas Tůma gól na

2:1." Nicolasův gól nám zvedl náladu  Šli jsme si aspoň pro jeden bod, museli jsme bojovat, rvali jsme se

za bodem, ale třetí gól Stodu nás posadil a stav 3:1 zůstal až do konce".

V druhém zápase na tým Akademik čekal soupeř SK Kerio Plzeň.

Tým Akdemik začal s úplně jiným stylem hry, rvali se do brány a hodně stříleli.

Po otočce Dominika Vrány a jeho střelou do šibenice, neměl brankář šanci mít míček ve svých rukou.

Tým Akademik vedl 1:0. Akademik Kerio tlačil. Kerio si vytvořilo jen pár breaků.

Po akci 1.lajny se ke konci první třetiny Matěj Svatek nemýlil svojí umístněnou střelou k tyči .

Akademik vedl 2:0. Po přestávce Akademik šel do zápasu s výhodou dvou gólů,

ale Akademik dostal dva rychlé góly a hráči si museli srovnat psychiku.

Ke konci třetiny srovnalo Kerio na 2:2.

Na začátku třetí třetiny zvýšil Nicolas Tůma svojí střelou pod brankařem na 3:2 pro tým Akademik.

Akademik si šel pro výhru, ale ke konci třetiny kdy tým Kerio měl standartku padl do sítě

Akademik krásný gól k tyči z úhlů. Akademik i přes to bojoval dál a měl příležitost ještě zvýšit

a vyhrát. I přes vyhrocené poslední minuty zůstal stav nerozhodný.